Close

Meradlá

Meradlá Počet produktov v kategórii: 41

V ponuke máme rôzne druhy meradiel ako sú uholníky, metre, pásma, vodováhy. Meradlá v praxi používame na priame, prípadne nepriame meranie a porovnávanie dĺžkových rozmerov, uhlov, tvarov. Zvinovacie metre a pásma sú nástroje na meranie dĺžky . Meter má hlavne dobre sedieť v ruke. Každý má inú veľkosť dlane, preto sa zviňovacie metre vyrábajú v ...

Pokračovať

V ponuke máme rôzne druhy meradiel ako sú uholníky, metre, pásma, vodováhy. Meradlá v praxi používame na priame, prípadne nepriame meranie a porovnávanie dĺžkových rozmerov, uhlov, tvarov. Zvinovacie metre a pásma sú nástroje na meranie dĺžky . Meter má hlavne dobre sedieť v ruke. Každý má inú veľkosť dlane, preto sa zviňovacie metre vyrábajú v niekoľkých veľkostiach. Vodováhy a lasery sú neoceniteľnými pomocníkmi pri práci na stave alebo v dielni.

Skryť popis

Podkategórie

 • Uholníky

  Magnetický uholník sa hodí na fixáciu a k presnému spojeniu zváraných materiálov v uhloch 45°, 90°, 135°. Tieto uholníky si obľúbili zvárači, zámočníci i kovovýrobci. Okrem zvárania sa uhľový magnet hodí aj na vŕtanie, natieranie a lakovanie, k montovaniu, do výrobnej i domácej dielne. Magnetické uholníky sa rýchlo a jednoducho pricvaknú na zváraný materiál, pásovinu, oceľové tyče.

 • Metre, pásma

  Metre oproti pásmam sú vybavené navinovacou pružinou. Vďaka nej sa meter po uvoľnení posuvnej poistky sám navinie. Nevýhodou zvinovacích metrov je zvyčajne kratšia dĺžka. Najčastejšie sa vyrábajú v dĺžkach 2 m, 3 m, 5 m, 8 m, 10 m. Hodia sa na meranie kratších, prípadne menších objektov a plôch. Pásma v porovnaní s metrami sú dlhšie a to 10 m a viac. Na začiatku meracej pásky majú praktický háčik na uchytenie pri meraní. Ich nevýhodou je, že sa musia zmotávať ručne.

 • Iné meradlá

  Merače vzdialenosti pre jednoduché a kvalitné meranie vzdialenosti a uhlov. Prístroje dokážu sčítať a odčítať namerané dĺžky, kontinuálne merať so zobrazením minimálnej a maximálnej hodnoty a zo zmeraným vzdialenosti vypočítať rozmer, ktorý nie je možné ľahko zmerať.

 • Vodováhy

  Vodováhy sú neoceniteľnými pomocníkmi pri práci na stavbe aj v dielni. Ľahko, presne a rýchlo vedia určiť vodorovný alebo zvislý smer. V našej ponuke nájdete bublinkové vodováhy. Je to najrozšírenejší druh vodováhy v tvare laty. Obsahuje nádobku s vodou, v ktorej sa nachádza bublina. Pri správnej vodorovnej polohe sa bublina nachádza medzi vytýčenými značkami.

 
Rozšírený filter
na stránke
Zobrazených 1 - 24 z 41 položiek
Zobrazujem 1 - 24 of 41 položiek
Zobrazených 1 - 24 z 41 položiek
Close

Prihlásenie