Close

Pracovné rukavice

Pracovné rukavice Počet produktov v kategórii: 235

 V tejto kategórii si určite nájdete rukavice, ktoré budú zodpovedať vašim požiadavkám. V ponuke sú ochranné rukavice pre konkrétne druhy pracovných činností. Pracovné rukavice z rôznych materiálov, vrstiev, ktoré sú máčané, proti porezaniu, textilné, chemické, kožené, dielektické, zváracie a mnoho ďalších pre maximálne pohodlie a bezpečie vašic...

Pokračovať

 V tejto kategórii si určite nájdete rukavice, ktoré budú zodpovedať vašim požiadavkám. V ponuke sú ochranné rukavice pre konkrétne druhy pracovných činností. Pracovné rukavice z rôznych materiálov, vrstiev, ktoré sú máčané, proti porezaniu, textilné, chemické, kožené, dielektické, zváracie a mnoho ďalších pre maximálne pohodlie a bezpečie vašich rúk.  Podľa potreby a počasia si môžete vybrať klasické či zimné rukavice, ktoré ochránia ruky pred chladom v zimnom období.

Skryť popis

Podkategórie

 • Kombinované rukavice

  Kvalitné kombinované rukavice majú využitie v práci aj v domácnosti. Bavlnený chrbát necháva pokožku ruky dýchať, efektívne odvádzať pot a chráni ruky pred znečistením. Vystužená manžeta dobre fixuje rukavice na mieste, zabraňuje posúvaniu alebo šmýkaniu. Zdvojená dlaň z hovädzej koženej štiepenky má vysokú odolnosť voči mechanickému namáhaniu a chráni pokožku pred poškodením. Kombinované rukavice patria medzi najčastejšie používané ochranné pomôcky.

 • Celokožené rukavice

  Kvalitné celokožené rukavice majú využitie v práci aj v domácnosti. Sú dôležitým ochranným prvkom, ktorý razantne znižuje riziko pracovného úrazu. Pracovné rukavice z hovädzej kože sú ohybné a pružné a dobre odolávajú pretrhnutiu, či oderu. Pracovné rukavice z bravčovej kože sú priedušné a pri práci vo vlhkom prostredí sa vyznačujú jemnosťou a pružnosťou. Pracovné rukavice z ovčej kože sa vyznačujú pružnosťou a dobrou ohybnosťou. Pracovné rukavice z kozej kože sú vhodné na jemné práce a sú veľmi pružné.

 • Textilné rukavice

  Kvalitné textilné rukavice majú využitie v práci aj v domácnosti. Rukavice sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov ako je bavlna, polyester či nylon, ktoré zaručia dobré uchopenie. Dôležitý pracovný prostriedok pre ruky, najmä ak pracujete v ľahkom priemysle a jemnom strojárstve, ale aj vo voľnom čase na práce okolo domu. Ich výhodou je hladký povrch a tým je zabezpečená maximálna ochrana pri práci s krehkým a ľahko poškoditeľným materiálom.

 • Povrstvené rukavice

  Kvalitné povrstvené rukavice majú využitie pri práci, kde je zvýšená potreba citu v prstoch. Dámske, pánske alebo detské povrstvené rukavice zimné, pletené, nylónové, bavlnené, antistatické, bezšvové, nitrilonové, PVC a polomáčané. Ochránia ruky pred mazivami, olejmi, pohonnými látkami a ďalšími látkami, ktoré sú škodlivé pre ľudskú pokožku. Náter na rukaviciach obmedzuje dráždenie pokožky a zvyšuje komfort. Rukavice sú spevnené bez švov čo zabezpečuje, aby nežiadúce látky sa s určitosťou nedostali ku pokožke.

 • Rukavice proti prerezaniu

  Kvalitné rukavice odolné proti prerezaniu majú využitie pri práci, kde sa manipuluje s ostrými predmetmi. V ponuke nájdete rôzne veľkosti a môžete si vybrať kevlarové, nylonové či so skleným vláknom. Rukavice spĺňajú všetky požiadavky na odolnosť proti oderu, prerezaniu čepeľou, ďalšiemu trhaniu a prepichnutiu. Prioritne sa využívajú ako súčasť pracovného oblečenia, no veľké uplatnenie nachádzajú čoraz častejšie aj medzi domácimi majstrami. Protiporezové rukavice sú komfortné, flexibilné, majú dokonalý tvar a špičkové vlastnosti proti prerezaniu podľa normy EN 388:2016. Pododlné rukavice sú vhodné na činnosti v suchých až mierne vlhkých pracovných prostrediach.

 • Rukavice proti...

  Rukavice proti prepichnutiu majú využitie pri práci, kde sa manipuluje s ostrými predmetmi. Tieto ochranné pracovné rukavice spĺňa požiadavky na odolnosť proti oderu, prerezaniu čepeľou, trhaniu a samozrejme proti prepichnutiu. Sú vyrobené z kvalitných materiálov ako je bavlnené vlákno, syntetická koža či latex. Uplatnenie si nájdu v ťažkom priemysle, sklenárstve, zdravotníctve. Rukavice sú komfortné, držia tvar, odolné, ľahké, vzdušné a hlavne spĺňajú požadované normy pre prácu EN 388.

 • Chemické rukavice

  Chemické rukavice odolné voči chemikáliám využiteľné v rôznych odvetviach. V ponuke nájdete rôzne chemické rukavice vyrobené z rôznych materiálov. Na ochranu zdravia pri práci v priemysle sa hodia chemické rukavice z nitrilového kaučuku, odolné najmä voči tukom a ropným produktom. Ďalšie kvalitné materiály ako je prírodný kaučuk odolný voči kyselinám a lúhom či chemicky odolný neoprén, ktorý môžete využiť aj ako ochrana proti mikroorganizmom ochránia vaše ruky pred neželaným poranením. Uplatnenie nájdu v automobilovom priemysle, strojárstve, petrochémii, stavebníctve, potravinárstve, ale aj v poľnohospodárstve.

 • Zváračské rukavice

  Zváračské rukavice patria k nevyhnutnej ochrane pri zváraní. Chránia ruky a zápästia pred rozstrekom z roztaveného kovu, horúcimi povrchmi a žiarením zo zváracieho oblúka. Adekvátnu ochranu zabezpečujú rukavice z hovädzej kože, bravčovej alebo kozej kože. Každé zváračské rukavice by mali byť vyrobené u nehorľavých vlákien. Všetky rukavice pre zváračov v našej ponuke spĺňajú prísne normy. Zaobstarajte si kvalitné priedušné zváracie rukavice a doprajte vašim rukám pri práci pohodlie a bezpečie. Množstvo pracovníkov sa musí vyrovnať s vysokými teplotami, či už máme na mysli mráz alebo teplo. V takejto situácii sú nutnosťou tepelne odolné rukavice, ktoré si stačí len vybrať z našej širokej ponuky.

 • Tepelnu odolné rukavice

  Tepelne odolné rukavice patria k nevyhnutnej ochrane pri práci s horúcimi predmetmi. Rukavice v kvalitnom prevedení, pohodlnom strihu a za využitia efektívnych materiálov. Spoľahlivé a funkčné materiály ako je kevlar alebo aramid garantujú vysokú ochranu i pri pohybe v priamej blízkosti tepelných žiaričov. Pri spracovaní kovov, plastov alebo obsluhy strojov s výdajom tepla vám zaručia ochranu rúk v dlhom časovom úseku. Vnútorná strana rukavíc môže byť zosilnená vrstvou hliníka. Tepelne odolné pracovné rukavice delíme na rukavice chrániace pri kontakte so žeravým materiálom alebo pracovným nástrojom a ochranné teplovzdorné rukavice proti radiačnému teplu z pece alebo žeravého výrobku. Ochranné pracovné rukavice proti sálavému teplu nemajú silnú izolačnú vrstvu, naopak sú na chrbtovej strane vybavené hliníkovou odrazovou vonkajšou vrstvou. Pri výbere je dôležité vybrať dĺžku manžety, aby sa ochranné teplu odolné rukavice dali dobre skombinovať s ochranným odevom.

 • Rukavice proti chladu

  Zateplené rukavice patria k nevyhnutnej ochrane pri práci v chladiacich boxoch či vo vlhkom a chladnom prostredí. Ochranu rúk pri nízkych teplotách ocenia všade tam, kde vládne chlad a zároveň potrebujete presnú manipuláciu a úchop. Zateplené pracovné rukavice sú teda ideálne napríklad na zimnú prácu na stavbách, doručovanie nákladu v zimných mesiacoch, chladných skladoch, mraziacich boxoch.

 • Jednorazové rukavice

  Jednorazové rukavice sú nenahraditeľný pomocník pri práci, mnohých činnostiach v domácnosti, ale aj v obchodoch s potravinami. Ich výhodou je jednorázové využitie a s tým súvisiaca maximálna hygienickosť. V ponuke nájdete nitrilové, latexové, ale aj vinylové rukavice. Medzi základné rozdelenie patrí aj možnosť výberu nepudrovaných alebo pudrovaných rukavíc, ktoré obmedzujú potenie a zjednodušujú navliekanie a vyzliekanie. Nitrilové rukavice sa v rámci jednorázových rukavíc vyznačujú odolnosťou voči oderu a prepichnutiu. Majú 3-násobne vyššiu odolnosť voči prepichnutiu ako latexové rukavice. Latexové rukavice veľmi dobre priliehajú na ruku a používajú sa na práce, kde je potrebný cit a precíznosť. Vinylové rukavice sú osolné proti presiaknutiu a prasklinám.

 • Dielektrické rukavice

  Dielektrické rukavice nevyhnutné pri práci s elektrickým prúdom. Slúžia ako ochrana pred dotykovým napätím od 1000 V. Všetky certifikované dielektické rukavice sú značené príslušným symbolom - dvojitý trojuholník, identifikáciou výrobcu, triedou, sériovým číslom, mesiacom a rokom výroby. Rukavice sú vybavené obdĺžnikom pre vpísanie dátumu odovzdania do prevádzky a dátumu periodických skúšok.  Dlhé rukavice z kvalitného materiálu ako je bavlna, ktoré sú máčané v latexe.

 • Návleky na pažu

  Návleky na pažu slúžia proti porezaniu alebo popáleniu v oblasti paže, kde klasická rukavica nestačí. Kvalitné materiály ako sú Kevlar, Taeki, polyetylén zaručuje najlepšiu ochranu pre vaše ruky. v ponuke nájdete viacrázové a jednorázové návleky. Jednorázové návleky na pažu zaručujú ľahké a rýchle použitie, neobmedzujú pohyb, majú na koncoch gumičky, odporúčajú sa používať s jednorázovými rukavicami. Viacrázové návleky slúžia proti porezu a sú odolné aj voči vyššej teplote.

 
Rozšírený filter
na stránke
Zobrazených 1 - 24 z 235 položiek
Zobrazujem 1 - 24 of 235 položiek
Zobrazených 1 - 24 z 235 položiek
Close

Prihlásenie